Avaamme myymälän Helsingin keskustaan

Nyheter (endast på finska och engelska just nu)

Avaamme myymälän Helsingin keskustaan

Pala parasta Kouvolaa saapuu Helsinkiin, kun avaamme lippulaivamyymälän Helsingin Keskuskadulle 5. syyskuuta. Avajaisia vietetään jakamalla 1 000 kiloa lakua.

Kouvolan Lakritsin uusi lippulaivamyymälä avautuu Helsingin paraatipaikalle osoitteeseen Keskuskatu 7. Myymälästä löytyy tuoreimmat uutuudet ja klassikot – nekin tietysti tuoreena. Lisäksi myymälässä on tarjolla vain sieltä saatavia erikoiseriä, ja tila muuntuu myös yksityistilaisuuksiin esimerkiksi laku-tastingin merkeissä. Myymälä on suunniteltu kokemukselliseksi: tuoreen lakritsin tuoksu ja näyttävät esillepanot tekevät vierailusta herkkua kaikille aisteille.

 

Tule avajaisiin – oma astia mukaan 

Avajaispäivänä myymälässä vieraileville jaetaan yhteensä 1 000 kiloa tuoretta lakritsia. Lakritsin ystävät voivat saapua paikalle ämpärin, kattilan, mittakannun, saavin tai minkä tahansa lakritsille soveltuvan astian kanssa. Lakritsia jaetaan kilon pusseittain, ja määrä määräytyy astian koon mukaan täysin epävirallisella silmämääräisellä tarkkuudella. Esimerkiksi 10 litran ämpärillä saat kilon lakua.  

Tillbaka till blogg

Världens sötaste nätbutik

Beställ ugnspigg lakrits och andra godsaker enkelt från webbutiken!